dralexandra (dralexandra) wrote,
dralexandra
dralexandra

Повернулась з Закарпаття і Прикарпаття

Повернулась з Закарпаття і Прикарпаття.
Російську мову ледь не забула. Але ні в Ужгороді, ні в Берегові (це теж Закарпаття), ні у Ворохті (там гуцули живуть) так і не знайшла бандерівців або хоча б якихось нездорових "патріотів". Здається, їх у Харкові більше, ніж там. Не кажучи вже про Київ, Львів, Дніпропетровськ, Одесу... Вкотре переконалась, що все це біснування - суто міський феномен.

Мій газда у Ворохті, який своїми руками побудував із смерекового бруса невеликий двоповерховий будиночок для туристів, бідкався, що росіяни зовсім не їдуть вже більше року.

Сценка у продуктовому магазині.
Жінка розмовляє з продавщицею. На руках - немовля. Чоловік і старша донька, років шести, стоять поруч. У Ворохті майже усі знають один одного.
- Мала як почула по телевізору що, може, загальна мобілізація буде... Такий галас був, такі сльози...
"Мала" все чує, кидається до батька, горнеться до ніг і, повернувшись до всіх, хто є у крамниці, каже вголос:
- Я без тата і заснути не зможу!
Тато гладить її по чорнявій голівці і заспокоює:
- Не бійся. Нікуди я не поїду. Хіба що до брата. Ти ж знаєш дядька Миколу? Як що, поживу у них, а він - у нас. Він тебе любить. І донька у нього є, твоя сестра. Це ненадовго.
Тобто селяни Прикарпаття, як і на Харківщині, переховуються від мобілізації у родичів. Поки що це вдається...

Ворохта знаходиться на висоті близько 850 метрів над рівнем моря. Мабуть, це найвище розташований досить великий населений пункт на Україні.
З одного боку - хребет Чорногора з шістьма вершинами понад 2000 метрів, з другого - Горгани. Дещо нижчі, але у верхній своїй частині складені з кам'яних брил, майже позбавлених рослинності, у той час як усі інші хребти вкриті лісами і полонинами.
Гори зараз - у всій своїй красі. Біля підніжжя - травень. Молоде листя на деревах. Цвітуть черемшина, дикі яблуні і груші, лісові квіти. На висотах близько кілометра - квітень, ще вище - березень. А ближче до двох тисяч метрів - зима, глибокий сніг, у який кой-де провалюєшся вище коліна.

Говерла - українська Фудзіяма. :-)

Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 20 comments