dralexandra (dralexandra) wrote,
dralexandra
dralexandra

Масляна у Петриківці

З'їздила вчора у Петриківку з друзями та знайомими. Зписались на туристичному форумі, замовили мікроавтобус і поїхали.
Петриківка - селище у Дніпропетровській області. Заснована у 1770-х роках, вона ніколи не знала справжнього кріпацтва — їй було надано статус казенної слободи. Якось так сталося, що саме в Петриківці майже одразу після того, як там поселились козаки з сім'ями, виникла школа малярства, яке потім так і назвали - Петриківський розпис. Традиції не забулись, місцеві майстрині й майстри розписують тарелі, скриньки, глечики тощо протягом майже 250 років. У 2013-му Петриківський розпис навіть було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.
Традиційно малюють пальцем і "котячкою" - пензликом з котячої шерсті, вистреженої з під шиї або між передніми лапками. Білки в степу не живуть, тому довелося користуватись тим, що завжди під рукою. :-) Техніка накладає свій відбиток і на результат. Самобутність розпису певною мірою спричинена тим, що "котячки" м'якіші, ніж пензлі з хутра білки чи колонка, і ними можна тільки класти мазки або проводити тонкі лінії.
Як зазвичай буває у таких музеях - майстер-клас.

Здається, усім подобається. Дорослі кажуть, що це якийсь неймовірний релакс.

Переїзджаємо у "Козацький хутір Галушківка". Тобто, у центр зеленого туризму, що там знаходиться. Галушківка - справжня назва села. :-)Зустрічають нас калганівкою з козацької шаблі. Потім - етнографічний музей, катання на конях, стрільба з лука і арбалета, шинок, спалення "Масляної". "Усі раді і я трошки", як казав мій батько. :-)

Але справжня перлина Галушківки - це Музей Хреста. Майже 2,5 тисячі експонатів з усіх областей України. Від кримських хрестиків V століття і часів Київської Русі до 1900-х.З Харківщини цілих п'ять стендів.Таким уявляв Сина Божого якийсь народний художник 150 років тому. :-)Tags: история, фотоотчеты
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 35 comments